• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
neděle, 19 srpen 2018 19:23

FAPV - Matyáš Korselt - REPRE

Napsal(a)

Matyáš Korselt v dresu s lvíčkem na prsou !

Ohromného úspěchu dosáhl odchovanec FAPV Děčín a nynější hráč FK Teplice Matyáš Korselt, který se dostal do konečné nominace národního výběru, jenž se zúčastnil třetího ročníku Slavia International Cup 2018 !

Turnaje se zúčastnilo celkem dvanáct týmů z deseti různých zemí a dvou kontinentů. Dvojnásobnou českou účast doplnila kromě Národního týmu České Republiky U14 složeného z hráčů regionálních akademií ještě domácí Slavie Praha. Dva celky vyslal na turnaj nejlidnatější země světa Čína a to národního tým a Beijing Guoan. Tradičním účastníkem byl Hajduk Split. Dalšími týmy byly z našich sousedních států. Z Polska přijel Lech Poznań, ze Slovenska MŠK Žilina, rakouskou fotbalovou školu hájil AKA St. Pölten. Z východní Evropy dorazil do Prahy ještě ukrajinský celek Karpaty Lvov, z Maďarska pak Puskás Akadémia. Své zastoupení mělo také Španělsko v podobě Málagy. Nováčkem na turnaji byl finalista Evropské ligy Olympique Marseille.

Všech dvanáct týmů bylo rozděleno do dvou skupin po šesti, kde se ve dvou hracích dnech utkal každý s každým. V závěrečném třetím dnu se odehrály boje o konečná umístění.

Loňské první místo obhájila Málaga, která si v napínavém finále poradila s výběrem Puskás Akadémia v poměru 3:1. Duel o třetí místo zvládl lépe ukrajinský celek FK Karpaty Lvov, který porazil Čínský národní tým 1:0.

Pořadí na stupních vítězů:

1. Málaga CF

2. Puskás Akadémia

3. FC Karpaty Lvov

Národní výběr U14 obsadil konečné osmé místo. Matyáš Korselt se svými výkony rozhodně neztratil a získal další zkušenosti a zážitky na své cestě k fotbalové budoucnosti. Svým talentem a hlavně tréninkovou pílí ukazuje cestu ostatním klukům z Fotbalové akademie Petra Voříška. Věříme, že další zástupci děčínské školy budou Matyáše následovat !

Matyáše si dokonce vybral český nároďák a budou sledovat jeho další fotbalový rozvoj. Juknětě na :https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11650912081-muj-fotbal/218471291127505/titulky

 

FOTBAL - DESATERO

HLAVNÍ SPONZOR

decin mesto

Město Děčín

SPONZOŘI
         billa-logo  
panda

  logo
sambular
  

MY NAKUPUJEME

 

PODPOŘIL

podporil UK logo svisle MODRE